19/4/17

Ζωντανές μεταδόσεις Νovasports, Eurosport και Fox Sports HD: "19 - 30 Απριλίου"…

Νέα Ενημέρωση 20/04:
Η 29η αγωνιστική της Super League λεπτό προς λεπτό αποκλειστικά στη Nova!
Οι τελικοί του βόλεϊ είναι στη Nova!
Tο πρόγραμμα όλων των ζωντανών αθλητικών μεταδόσεων της Nova, που θα μεταδοθούν από τα κανάλια Novasports, Eurosport και Fox Sports HD, κατά την περίοδο "19 - 30 Απριλίου"...


...
Η 29η αγωνιστική της Super League λεπτό προς λεπτό αποκλειστικά στη Nova!
Δείτε live την Κυριακή 23/4 στις 19:00 σε παράλληλη μετάδοση τους 8 αγώνες του ελληνικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου
Οι συνδρομητές των αθλητικών καναλιών της Nova, την Κυριακή 23 Απριλίου στις 19:00 θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ζωντανά, αποκλειστικά και σε παράλληλη μετάδοση τις αναμετρήσεις, Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα, ΑΟΚ – Πανιώνιος, Παναθηναϊκός – Ατρόμητος, Λεβαδειακός – ΑΕΚ, Ηρακλής – Παναιτωλικός, ΑΕΛ – Ξάνθη, Πλατανιάς – ΠΑΟΚ και Βέροια - Αστέρας Τρίπολης για την 29η και προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.
Κυριακή 23 Απριλίου
·         17:30 Παίζουμε Ελλάδα – Λεπτό προς λεπτό, Novasports1HD με τους Γρηγόρη Παπαβασιλείου, Γιαννίκο Δούσκα και Λίλα Κουντουριώτη
·         19:00 Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα (#OLYPAS), Novasports2HD και ηχητικά από το Novasports.gr σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη και ρεπορτάζ του Νίκου Γαβαλά και του Βασίλη Κωνσταντόπουλου
·         19:00 AOK - Πανιώνιος (#AOKPGSS), Novasports3HD και από το Web TV του Novasports.gr (διαθέσιμο σε συνδρομητές Forthnet/Nova) σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου και ρεπορτάζ του Γιώργου Μαρκόπουλου
·         19:00 Παναθηναϊκός - Ατρόμητος (#PAOATR), Novasports4HD και ηχητικά από το Novasports.gr σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη και ρεπορτάζ του Νίκου Τζουάννη και του Αποστόλη Λάμπου
·         19:00 Λεβαδειακός - ΑΕΚ (#LEVAEK), Novasports5HD σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου και ρεπορτάζ του Γιώργου Αργυρόγλου και του Μανώλη Βογιατζάκη
·         19:00  Ηρακλής - Παναιτωλικός (#IRAPAN), Novasports24HD σε περιγραφή του Δημήτρη Κανελλάκη και ρεπορτάζ του Ευγένιου Δαδαλιάρα
·         19:00 ΑΕΛ – Ξάνθη (#AELAOX), NovasportsstoriesHD σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου και ρεπορτάζ του Γιώργου Βασιλείου
·         19:00 Πλατανιάς – ΠΑΟΚ (#PLATPAOK), Novasportsextra1 (θέση 306 του Ηλεκτρονικού Οδηγού Προγράμματος της Nova) σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη και ρεπορτάζ των Αποστόλη Νταλούκα και Κωστή Μπότααρη
·         19:00 Βέροια – Αστέρας Τρίπολης (#VERAST), «Παίζουμε Ελλάδα – Λεπτό προς λεπτό» Novasports1HD σε περιγραφή του Γιάννη Πάγκου
·         21:00 Παίζουμε Ελλάδα, Novasports1HD με τους Αντώνη Καρπετόπουλο, Γρηγόρη Παπαβασιλείου και Γιαννίκο Δούσκα
Η Super League στο Novasports Online

Επίσης, οι Έλληνες που μένουν ή ταξιδεύουν στο εξωτερικό και δεν θέλουν να χάσουν στιγμή από τους αγώνες της αγαπημένης τους ομάδας, μπορούν να επισκεφθούν την καινοτόμα Pay Per View Υπηρεσία Novasports Online, και να παρακολουθήσουν εύκολα και γρήγορα μέσω Laptop ή Desktop τους αγώνες της Super League Live αλλά και On Demand σε υψηλή ποιότητα και χωρίς δεσμεύσεις συμβολαίου.

Οι τελικοί του βόλεϊ είναι στη Nova!
Δείτε σήμερα Πέμπτη 20/4 την εκπομπή «Στο Φιλέ» με Μπόσκαν - Τερζή, το Σάββατο 22/4 το 1ο τελικό Ολυμπιακός – Πανναξιακός για την Α1 Γυναικών και τη Δευτέρα 24/4 τον 1ο τελικό Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ για τη Volley League Πάμε Στοίχημα
Το βόλεϊ μπαίνει σε ρυθμούς τελικών και τα κανάλια Novasports θα είναι εκεί! Οι συνδρομητές των αθλητικών καναλιών της Nova, σήμερα Πέμπτη 20 Απριλίου, το Σάββατο 22 Απριλίου και τη Δευτέρα 24 Απριλίου, θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ζωντανά και αποκλειστικά την εκπομπή «Στο Φιλέ» με τον Παντελή Λώλη, το 1ο τελικό Ολυμπιακός – Πανναξιακός για την Α1 Γυναικών και το 1ο τελικό Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ για την Volley League Πάμε Στοίχημα. Οι αγώνες και η εκπομπή (#LoveVolleyball) θα προβληθούν και από την υπηρεσία NovaGO.
Η αρχή γίνεται σήμερα Πέμπτη 20 Απριλίου στις 19:00 στο Novasports1HD με την εκπομπή «Στο Φιλέ» με τον Παντελή Λώλη. Κατά τη διάρκεια της εκπομπής θα υπάρξει απευθείας σύνδεση με το κλειστό «Μελίνα Μερκούρη» στου Ρέντη και τον προπονητή του Ολυμπιακού, Σλόμπονταν Μπόσκαν καθώς και με το στούντιο της Nova στη Θεσσαλονίκη και τον πασαδόρο του ΠΑΟΚ, Θάνο Τερζή, οι οποίοι θα αναφερθούν στο τελικό της Volley League Στοίχημα, Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ. Παράλληλα, θα γίνει ανάλυση του ζευγαριού του τελικού από το Βασίλη Κουρνέτα, ενώ θα προβληθεί και πλούσιο ρεπορτάζ για τους αγώνες των play out της μεγάλης κατηγορίας.
Η συνέχεια είναι το Σάββατο 22 Απριλίου στις 19:00 με τη μετάδοση από το Novasports4HD του 1ου τελικού, Ολυμπιακός – Πανναξιακός για την Α1 Γυναικών. Στην περιγραφή θα είναι ο Ισίδωρος Πρίντεζης, στο σχόλιο ο Παντελής Λώλης και στο ρεπορτάζ ο Τάσος Μπαϊρακτάρης.

Τέλος, τη Δευτέρα 24 Απριλίου στις 19:00 θα μεταδοθεί από το Novasports3HD ο 1ος τελικός Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ για τη Volley League Πάμε Στοίχημα. Στην περιγραφή θα είναι ο Ισίδωρος Πρίντεζης, στο σχόλιο ο Παντελής Λώλης και στο ρεπορτάζ οι Τάσος Μπαϊρακτάρης και Ευγένιος Δαδαλιάρας. 


ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ ΝΟVASPORTS, EUROSPORT, FOX SPORTS HD  
(19-30 ΑΠΡΙΛΙΟΥ)



19/04
02:00 NHL Post season, New York Rangers - Montreal Canadiens (FOX Sports HD)
12:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
13:30 CYCLING: Italy (Eurosport2)
15:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
15:30 CYCLING: Fleche Wallonne, Belgium (Eurosport1/Eurosport1HD)
16:30 CYCLING: CYCLING: Tour of Croatia (Eurosport2)
17:00 Stoiximan.gr Basket League play offs 1ος αγώνας, ΠΑΟΚ Λαύριο DHI (Novasports2HD)
17:45 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
19:00 Volley League Πάμε Στοίχημα Play Offs/Θέσεις 1-4 3ος αγώνας Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ (Novasports 3HD)
19:00 Φιλικός αγώνας ποδοσφαίρου, Εθνική Euro 2004 – Παναχαϊκή (Novasports1HD)
19:30 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
20:45 Ωρα των Πρωταθλητών (Novasports1HD)
21:00 Ευρωλίγκα Play Offs 1oς αγώνας ΟλυμπιακόςΑναντόλου Εφές (Novasports2HD)
21:00 MLB Regular Season, Chicago Cubs - Milwaukee Brewers (FOX Sports HD)
21:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
22:00 Ευρωλίγκα Play Offs 1oς αγώνας Ρεάλ Μαδρίτης - Νταρουσάφακα (Novasports1HD)
23:00 Super Euroleague (Νοvasports2HD)
24:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
_____________________________________________________________________________________________________

20/04
02:00 NHL Playoff Game 4, Toronto Maple Leafs - Washington Capitals (FOX Sports HD)
15:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
15:30 CYCLING: Italy (Eurosport2)
16:45 CYCLING: Tour of Croatia (Eurosport2)
18:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
19:00 Volley League Πάμε Στοίχημα Play Offs/Θέσεις 1-4 4ος αγώνας (εάν χρειαστεί) Παμβοχαϊκός - Ολυμπιακός (Novasports3HD)
20:00 Ευρωλίγκα Play Offs 2oς αγώνας ΤΣΣΚΑ - Μπασκόνια (Novasports4HD)
21:00 Ωρα των Πρωταθλητών (Novasports1HD)
21:00 Ευρωλίγκα Play Offs 2oς αγώνας Παναθηναϊκός Superfoods - Φενερμπαχτσέ (Novasports2HD)
21:00 Premier League of Darts, Belfast (FOX Sports HD)
21:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
23:00 Super Euroleague (Νοvasports2HD)
24:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)

_____________________________________________________________________________________________________

21/04
03:00 NHL Playoff Game (FOX Sports HD)
12:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport2)
12:45 NRL Broncos - Rabbitohs (FOX Sports HD)
13:00 FOOTBALL: UEFA Champions League Draw (Eurosport1/Eurosport1HD)
14:00 FOOTBALL: UEFA Europa League Draw (Eurosport1/Eurosport1HD)
14:15 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
15:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
15:30 CYCLING: Italy (Eurosport2)
16:30 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
16:45 CYCLING: Tour of Croatia (Eurosport2)
19:00 Volley League Πάμε Στοίχημα Play Offs/Θέσεις 1-4 4ος αγώνας (εάν χρειαστεί) Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ (Novasports 3HD)
19:00 Στο Φιλέ  (Νοvasports1HD) *μόνο εάν έχει ολοκληρωθεί η ημιτελική σειρά
19:30 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
21:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
21:00 Ωρα των Πρωταθλητών (Novasports1HD)
21:30 EQUESTRIANISM: in Antwerp, Belgium (Eurosport2)
21:45 Γαλλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου: Νανσί – Μαρσέιγ (Novasports 4HD)
22:00 Ευρωλίγκα Play Offs 2oς αγώνας Ρεάλ Μαδρίτης - Νταρουσάφακα (Novasports3HD)
22:30 Πορτογαλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου: Ρίο Αβε – Αρούκα (Novasports 1HD)
23:00 Super Euroleague (Νοvasports2HD)
24:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)

_____________________________________________________________________________________________________

22/04
03:00 NHL Playoff Game (FOX Sports HD)
08:00 NRL, Panthers - Eels (FOX Sports HD)
12:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
13:30 Βίκος Cola Elite NEON Cup 2017 προημιτελικά (Novasports1HD)
15:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
16:30 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
16:30 CYCLING: Tour of Croatia (Eurosport2)
17:00 Stoiximan.gr Basket League play offs 2ος αγώνας, Λαύριο DHI - ΠΑΟΚ (Novasports2HD)
18:00 Γαλλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου: Παρί ΣΖ - Μονπελιέ (Novasports1HD)
18:00 Πρωτάθλημα Βόλεϊ Α1 Γυναικών Τελικός (Novasports3HD)
19:15 Aγγλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου Ημιτελικός Τσέλσι – Τότεναμ (Novasports2HD)
19:30 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
20:00 MLB Regular Season, Cinncinati Reds - Chicago Cubs (FOX Sports HD)
20:00 FOOTBALL: Major League Soccer Philadelphia Union - Montreal Impact (Eurosport2)
20:15 Πορτογαλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου: Εστορίλ – Σετούμπαλ (Novasports4HD)
21:00 Παίζουμε Ελλάδα (Νοvasports1HD)
21:00 Γαλλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου: Λιλ – Γκινγκάμπ (Novasports 3HD)
21:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
22:30 Πορτογαλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου: Σπόρτινγκ – Μπενφίκα (Novasports1HD)
23:00 MLB Regular Season, New York Mets - Washington Nationals (FOX Sports HD)
23:00 FOOTBALL: Major League Soccer Portland Timbers - Vancouver Whitecaps (Eurosport2)
24:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
_____________________________________________________________________________________________________

23/04
03:00 NHL Playoff Game (FOX Sports HD)
09:00 NRL, Bulldogs - Tigers (FOX Sports HD)
09:00 Βίκος Cola Elite NEON Cup 2017, Ημιτελικός (Novasports1HD)
10:30 Βίκος Cola Elite NEON Cup 2017, Μικρός τελικός (Novasports1HD)
10:50 MARATHON: London Marathon, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
12:00 Βίκος Cola Elite NEON Cup 2017, Τελικός (Novasports1HD)
12:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport2)
15:00 CYCLING: Tour of Croatia (Eurosport2)
15:15 CYCLING: Liege-Bastogne-Liege, Belgium (Eurosport1/Eurosport1HD)
16:30 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport2)
17:00 Αγγλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου Ημιτελικός Άρσεναλ – Μάντσεστερ Σίτι (Novasports5HD)
17:30 Παίζουμε Ελλάδα Λεπτό προς Λεπτό και Βέροια – Αστέρας Τρίπολης (Novasports1HD)
18:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
18:00 MOTOCROSS: World Championship in Valkenswaard, Netherlands (Eurosport2)
19:00 Super League ΟλυμπιακόςΠΑΣ Γιάννινα (Novasports2HD)
19:00 Super League ΑΟΚ - Πανιώνιος (Novasports3HD)
19:00 Super League Παναθηναϊκός - Ατρόμητος (Novasports4HD)
19:00 Super League ΛεβαδειακόςΑΕΚ (Novasports5HD)
19:00 Super League ΑΕΛ - Ξάνθη (Novasportsstories)
19:00 Super League (Novasports24HD)
19:00 Super League Πλατανιάς - ΠΑΟΚ (Novasportsextra1)
20:30 MLB Regular Season, Philadelphia Phillies - Atlanta Braves (FOX Sports HD)
20:45 FOOTBALL: Major League Soccer New York City FC - Orlando City SC (Eurosport2)
21:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
22:15  Γαλλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου: Λιόν – Μονακό (Novasports2HD)
22:15  Πορτογαλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου: Πόρτο – Φεϊρένσε (Novasports3HD)
23:00 FOOTBALL: Major League Soccer Los Angeles Galaxy - Seattle Sounders FC (Eurosport2)
24:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
_____________________________________________________________________________________________________

24/04
03:00 NHL Playoff Game (FOX Sports HD)
15:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
18:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
19:00 Volley League Πάμε Στοίχημα Play Offs/Θέσεις 1-4 5ος αγώνας (εάν χρειαστεί) (Νοvasports3HD)
21:00 Ωρα των Πρωταθλητών (Novasports1HD)
22:00 Πορτογαλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου: ΜορεϊρένσεΝτεπορτίβο Τσάβες (Novasports2HD)
21:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
24:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)

_____________________________________________________________________________________________________

25/04
03:00 NHL Playoff Game (FOX Sports HD)
12:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
15:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
16:30 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
17:00 CYCLING: Tour of Romandy (Eurosport2)
19:00 Στο Φιλέ (Novasports1HD) * εάν η ημιτελική φάση ολοκληρωθεί 24/4
19:30 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
20:45 Eυρωλίγκα Play Offs 3ος αγώνας ΦενερμπαχτσέΠαναθηναϊκός Superfoods (Νοvasports2HD)
21:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
21:00 Ωρα των Πρωταθλητών (Novasports1HD)
21:45 Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Hμιτελικός: Γκλάντμπαχ – Φρανκφούρτη (Novasports1HD)
22:00 Eυρωλίγκα Play Offs 3ος αγώνας : Μπασκόνια – ΤΣΣΚΑ (Novasports3HD)
23:00 Super Euroleague (Νοvasports2HD)
24:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
_____________________________________________________________________________________________________

26/04
03:00 NHL Playoff Game (FOX Sports HD)
12:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
15:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
16:30 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
17:00 CYCLING: Tour of Romandy (Eurosport2)
19:30 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
20:00 Πόλο Ανδρών LEN Champions League: ΜπρέσιαΟλυμπιακός (Novasports3HD)
21:00 Ωρα των Πρωταθλητών (Novasports1HD)
21:00 MLB Regular Season, Chicago White Sox - Kansas City Royals (FOX Sports HD)
21:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
21:15 Ευρωλίγκα Play Offs 3oς αγώνας ΝταρουσάφακαΡεάλ Μαδρίτης (Novasports2HD)
21:45 Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Ημιτελικός : Μπάγερν – Ντόρτμουντ (Novasports1HD)
23:00 Super Euroleague (Νοvasports2HD)
24:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
____________________________________________________________________________________________________

27/04
03:00 NHL Playoff Game (FOX Sports HD)
12:45 NRL, Panthers - Broncos (FOX Sports HD)
15:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
17:00 CYCLING: Tour of Romandy (Eurosport2)
21:00 Premier League of Darts, Birmingham (FOX Sports HD)
21:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
21:00 Ωρα των Πρωταθλητών (Novasports1HD)
21:00 Ευρωλίγκα Play Offs 4oς αγώνας (εάν χρειαστεί) (Novasports2HD)
22:00 Ευρωλίγκα Play Offs 4oς αγώνας (εάν χρειαστεί) (Novasports1HD)
23:00 Super Euroleague (Νοvasports2HD)
_____________________________________________________________________________________________________

28/04
03:00 NHL Playoff Game (FOX Sports HD)
12:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
12:45 NRL, Eels - Cowboys (FOX Sports HD)
15:00 FUTSAL: UEFA Futsal Cup Finals, Spain (Eurosport2)
16:30 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
17:00 CYCLING: Tour of Romandy (Eurosport2)
17:00 Πρωτάθλημα Βόλεϊ Α1 Γυναικών 3ος Τελικός  (Novasports1HD)
18:00 Πόλο Γυναικών LEN Euro League Final Four/A’ Hμιτελικός Κίνεφ Κίρισι – Λα Σιρένα Ματάρο (Novasports4HD)
18:45 CYCLING: Tour of Yorkshire (Eurosport2)
19:00 Volley League Πάμε Στοίχημα 1ος τελικός (Novasports5HD)
19:30 Πόλο Γυναικών LEN Euro League Final Four/B’ Hμιτελικός Σαμπαντέλ - Ολυμπιακός (Novasports4HD)
21:00 Ωρα των Πρωταθλητών (Novasports1HD)
21:00 Ευρωλίγκα Play Offs 4oς αγώνας (εάν χρειαστεί) (Novasports2HD)
21:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
21:45 Γαλλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου 35η αγωνιστική (Novasports5HD)
22:30 Πορτογαλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου: Σετούμπαλ – Γκιμαράες (Novasports1HD)
22:30 BEACH SOCCER: World Cup, Bahamas (Eurosport2)
23:00 Super Euroleague (Νοvasports2HD)
24:00 BEACH SOCCER: World Cup, Bahamas (Eurosport2)
____________________________________________________________________________________________________

29/04
03:00 NHL Playoff Game (FOX Sports HD)
11:30 SUPERBIKE: World Championship in Assen, Netherlands (Eurosport2)
12:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
14:00 SUPERBIKE: World Championship in Assen, Netherlands (Eurosport2)
15:00 FIA WORLD TOURING CAR CHAMPIONSHIP: Round in Monza, Italy (Eurosport2)
16:00 FIA WORLD TOURING CAR CHAMPIONSHIP: Round in Monza, Italy (Eurosport2)
16:30 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
16:30 Πόλο Γυναικών Len Euro League Final Four Μικρός Τελικός (Novasports4HD)
17:00 STOIXIMAN.GR Basket League Play Offs Θέσεις 3-6 1ος αγώνας (Novasports2HD)
17:00 CYCLING: Tour of Romandy (Eurosport2)
18:00 Πόλο Γυναικών Len Euro League Final Four  Τελικός (Novasports4HD)
18:00 Γαλλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου 35η αγωνιστική (Novasports2HD)
18:45 CYCLING: Tour of Yorkshire (Eurosport2)
19:00 STOIXIMAN.GR Basket League Play Offs Θέσεις 3-6 1ος αγώνας (Novasports1HD)
20:00 Πρωτάθλημα Μπάσκετ Α1 Γυναικών 1ος Τελικός (Novasports3HD)
21:00 Παίζουμε Ελλάδα (Novasports1HD)
21:00 Γαλλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου 35η αγωνιστική (Novasports2HD)
21:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
22:30 Πορτογαλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου: Ντεπορτίβο Τσάβες – Πόρτο (Novasports1HD)
23:00 MLB Regular Season, Boston Red Sox - Chicago Cubs (FOX Sports HD)
23:00 FOOTBALL: Major League Soccer, Orlando City SC - Colorado Rapids (Eurosport2)
____________________________________________________________________________________________________

30/04
03:00 NHL Playoff Game (FOX Sports HD)
09:00 NRL, Storm - Dragons (FOX Sports HD)
11:00 CAR RACING: ETC Cup in Monza, Italy (Eurosport2)
11:30 CAR RACING: ETC Cup in Monza, Italy (Eurosport2)
12:30 SUPERSPORT: World Championship in Assen, Netherlands (Eurosport2)
13:00 FIA WORLD TOURING CAR CHAMPIONSHIP: Round in Monza, Italy (Eurosport1/Eurosport1HD)
14:45 CYCLING: Tour of Romandy (Eurosport2)
14:00 SUPERBIKE: World Championship in Assen, Netherlands (Eurosport1/Eurosport1HD)
15:00 FIA WORLD TOURING CAR CHAMPIONSHIP: Round in Monza, Italy (Eurosport1/Eurosport1HD)
16:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
16:30 FUTSAL: UEFA Futsal Cup Finals, Spain (Eurosport2)
17:30 Παίζουμε Ελλάδα Λεπτό προς Λεπτό (Novasports1HD)
18:00 CYCLING: Tour of Yorkshire (Eurosport2)
19:00 Basketball Champions League Final Four Μικρός Τελικός (Novasports3HD)
19:00 Super League 30η αγωνιστική (Novasports2HD)
19:00 Super League 30η αγωνιστική (Novasports4HD)
19:00 Super League 30η αγωνιστική (Novasports5HD)
19:00 Super League 30η αγωνιστική (Novasports24HD)
19:00 Super League 30η αγωνιστική (NovasportsExtra1)
19:00 Super League 30η αγωνιστική (Novasportsstories)
20:00 MLB Regular Season, New York Yankees - Baltimore Orioles (FOX Sports HD)
21:00 SNOOKER: World Championship in Sheffield, United Kingdom (Eurosport1/Eurosport1HD)
21:30 Basketball Champions League Final Four Τελικός (Novasports3HD)
22:00  Γαλλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου 35η αγωνιστική (Novasports 2HD)
22:00 FOOTBALL: Major League Soccer (Eurosport2)
23:00 MLB Regular Season, San Francisco Giants - San Diego Padres (FOX Sports HD)
24:00 BEACH SOCCER: World Cup, Bahamas (Eurosport2)